Zalety jogi twarzy – ćwiczenie na lwią zmarszczkę

Opis ćwiczenia na lwią zmarszczkę znalazł się już w zestawie praktycznych porad jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami, jednak tym razem postanowiłam wzbogacić wpis o film instruktażowy.

Lwia zmarszczka nadaje naszym twarzom lekko groźny wyraz. To wszystko dlatego, że marszcząc czoło wyglądamy jakbyśmy byli rozzłoszczeni czy też zmartwieni. Im częściej marszczymy czoło tym szybciej mięśnie zapamiętują swój układ i nim się nie obejrzymy,  lwia zmarszczka pojawi się jakby “niepostrzeżenie”.

A jak spowolnić proces jej pojawienia czy też zredukować powstałe już zmarszczki? Do tego celu służą właśnie ćwiczenia mięśni twarzy oparte o techniki jogi twarzy.

Proponuję połączyć technikę odprężania i relaksu twarzy wraz z właściwym ćwiczeniem.

Technika odprężania twarzy

W akompaniamencie spokojnej muzyki wyobraź sobie jak twoja twarz relaksuje się, jak relaksują się wszystkie jej mięśnie, zacznij od czoła, przejdź przez powieki, policzki, usta, brodę i zakończ na szyi. Na każdym miejscu zatrzymaj się około minuty, przechodź powoli z jednego miejsca twarzy na drugie. Utrzymaj tą medytację przez minimum 5 minut, poczuj jak twoja twarz odpręża się i jak relaksują się wszystkie mięśnie.

Film instruktażowy 

Pamiętaj ćwicz regularnie, tj. 6 razy w tygodniu!

Jeśli chcesz otrzymać spersonalizowany, dostosowany do potrzeb Twojej cery program ćwiczeń twarzy, skontaktuj się ze mną i umów na sesję indywidualną jogi twarzy, dostępną również przez Skype. Dowiesz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia twarzy,  masaż twarzy, oraz jak naturalnie wspomóc codzienną pielęgnację twarzy.